Więcej wydarzeń jak „Edukator przyszłości”

Na początku sierpnia przeprowadziliśmy bezpłatne szkolenie dla edukatorów „Edukator przyszłości”. Okazało się, że zapotrzebowanie na przedsięwzięcia edukacyjne jest ogromne, a liczba tematów do omówienia, przegadania, problemów do rozwiązania – niezmierzona. O tym, jak wyglądało szkolenie z punktu widzenia uczestnika, możecie przeczytać tutaj (świetny tekst, polecamy!).

Po trzech dniach intensywnej pracy zarówno nam – prowadzącym, jak i uczestniczkom szkolenia, wciąż było mało. Ustaliliśmy więc, że od września poczynając będziemy spotykać się raz w miesiącu. Z potrzeby serca i umysłu.

Najbliższe spotkanie już 10 września! Nie możemy się doczekać.


Zaczynamy Startup Days for Kids

Ruszamy w przedsiębiorczą podróż razem z uczniami klas 2 i 3 Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 105 im. A. Lindgren na Żwanowieckiej w Warszawie!

Razem podbijemy nowe obszary wiedzy ekonomicznej i zaplanujemy biznesy przyszłości.
W ramach Startup Days for Kids odbędą się trzy spotkania warsztatowe:
Spotkanie 1. Przedsiębiorczość jest cool – w czasie, którego dzieci dowiedzą się:
– co oznacza przedsiębiorczość
– kim jest osoba przedsiębiorcza
– cechy osoby przedsiębiorczej
– co we mnie jest przedsiębiorczego
– moje mocne strony
– mocne strony innych osób
Na tym spotkaniu łączymy się w zespoły „Szkolnych firm” i rozpoczynamy super naukę!
Spotkanie 2. Co w rynku piszczy? – A piszczeć będzie o:
– rodzajach transakcji rynkowych (sprzedaż, barter, darowizna)
– zasadach budowania budżetu domowego
– kreatywnym myśleniu biznesowym
– budowaniu zespołu
– rozróżnianiu towarów od usług
Tu „Szkolne firmy” będą w pracy zespołowej tworzyć swoje produkty w oparciu o Design Thinking.
Spotkanie 3. Od pomysłu do działania – poznajemy niby poważne rzeczy:
– popyt i podaż
– wycena produktu
– reklama i promocja
A „Szkolne firmy” w ramach zajęć przygotowują prototyp produktów/usług i wybraną formę reklamy.
Na koniec szykujemy wielkie święto Starupów- bo jak wiemy biznes to oprócz wiedzy i pracy też super zabawa i świętowanie sukcesów i dlatego 20 października spotykamy się na: Startup Day for Kids. W czasie tego dnia zobaczymy co wymyślili nasi mali przedsiębiorcy, wybierzemy najbardziej oryginalne i przyszłościowe projekty biznesowe, zagłosujemy na produkty przyszłości i przeprowadzimy wielką akcję Hi5 – w biznesie nie ma granic! A na koniec nagrodzimy owacjami na stojąco wszystkie młode przedsiębiorcze osoby! Brawo Wy!

Całość realizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z firmą Nowicka&Co.


Ruszył projekt „Życie na Tak”

W piątek pełną parą ruszył projekt Życie na Tak, kierowany do kobiet w trakcie lub po przebyciu ciężkich chorób. Powstał on z pasji połączonej z pracą. Powstał z empatii zmieszanej ze zdrowym rozsądkiem. Powstał w odpowiedzi na potrzeby, które, choć nie wypowiedziane, zapukały do naszych serc, przemknęły nam przed oczami, zamachały w tłumie pędzącym ulicami Warszawy.
Celem głównym projektu jest umożliwienie skorzystania z kompleksowego, nieodpłatnego wsparcia kobietom, które są w trakcie i po ciężkich chorobach. Wszystko dzięki temu, że projekt tworzy zespół kobiet – każda jest indywidualnością, pełną energii i mającą swoje cele i priorytety – w którym każda ma określony zakres kompetencji i oferuje dla odbiorców profesjonalne i wartościowe usługi.

Projekt kierujemy do:
• kobiet, które przeszły lub są w trakcie poważnych chorób
• kobiety, które chcą pomimo przeciwności zobaczyć siebie w nowej odsłonie
• kobiety, które chcą być szczęśliwe
• kobiety, które marzą aby jutro powitać w nowej odsłonie zarówno wizualnej, jak i mentalnej

Dzięki Programowi Życie na Tak kobiety:
• otrzymają wsparcie w powrocie do życia po chorobie
• zobaczą jak odnaleźć w sobie na nowo kobietę
• zbudują na nowo relacje ze samą sobą, ze swoją rodzinom i partnerem
• dostaną wsparcie w powrocie do życia zawodowego
• uwierzą, że to Nowy Początek – Życia na Tak!


Startuje program „Dzieci ratują Gwiazdkę”

Dotarła do nas niezwykła wiadomość od Elfa Koordynatora. Stała się tym samym początkiem programu „Dzieci ratują Gwiazdkę”, który dotrze do dzieci w Warszawie (poprzez nasze wyjątkowe, pozytywne warsztaty), jak i w całej Polsce (poprzez scenariusze zajęć).

Prosto z Laponii wita was Gwiazdkowy Elfi Koordynator!

Przygotowania do gwiazdki ruszyły pełną parą! Niestety, tak szybko jak ruszyły zatrzymały się gwałtownie jak sanie Mikołaja w wielkiej, śnieżnej zaspie…

Już śpieszę z wyjaśnieniami: otóż cała elfia drużyna zachorowała! Wszyscy grzeją się od tygodnia w łóżkach i jedyną rzeczą, którą mogą robić to synchroniczne wydmuchiwanie zakatarzonych nosów. Nie możemy dłużej czekać, gwiazdka jest zagrożona! Dlatego zwracamy się do wszystkich dzieci i dorosłych, naszych najwierniejszych miłośników – potrzebujemy Waszej pomocy aby uratować gwiazdkę!

Otworzyliśmy specjalną grupę zadaniową: Nadzwyczajnych Gwiazdkowych Pomocników. Każdego, kto zdecyduję się nam pomóc prosimy o informację (zdjęcie lub filmik) pokazującą Was z hasłem: „Ja też ratuję gwiazdkę!” Pomoże nam to ocenić nasze siły i podniesie na duchu nieco zdruzgotanego całą sytuacją Mikołaja (ale cii, on nic nie wie!) Każdy ochotnik otrzyma specjalną legitymację uprawniającą do działania w imieniu Mikołaja na rzecz ratowania gwiazdki poprzez:

– udział w zebraniach Nadzwyczajnych Gwiazdkowych Pomocników
– pomaganie w organizacji operacji „Gwiazdka”
– informowanie, że pomaganie i dzielenie się z innymi jest ważne
– szerzenie ducha świąt wśród wszystkich ludzi

Śnieżne pozdrowienia!

P.S. Więcej informacji na Facebooku.


O nauczycielach

Uczyć powinny tylko jednostki dzielne. Uczyć powinni tylko ci, którzy kochają młodych. Nauczanie jest powołaniem. Jest w nim tyle samo z poświęcania się, co w kapłaństwie. Jest to pragnienie tak głęboko zakorzenione i tak nieuniknione jak geniusz, który kieruje losem wielkiego artysty. Jeśli więc ktoś nie ma względu na człowieczeństwo, jeżeli nie ma miłości dla istot żyjących, wizji kapłana i artysty, nie wolno mu uczyć.

PEARL S. BUCK


Czego uczyć?

Być może szkoła nie powinna już uczyć, kim był Platon, tylko właśnie jak filtrować informacje. (…) Człowiekiem kulturalnym nie jest ten, który zna datę urodzin Napoleona, ale ten, który potrafi ją znaleźć w ciągu minuty.

Autor: Umberto Eco, rozmowa Miłady Jędrysik, Wszyscy mamy paranoję, „Książki. Magazyn do czytania” nr 2, październik 2011


Dlaczego każde dziecko powinno popełniać błędy

Nie lubimy się mylić, nie lubimy też, gdy inni widzą i wskazują nasze błędy. Nie lubimy stawać w obliczu porażki. Gdybyśmy mieli rację i wykonywali swoje zadania zawsze bezbłędnie, uniknęlibyśmy tego nieprzyjemnego uczucia „w dołku”, frustracji, złości na siebie. Byłoby błogo i przyjemnie… Continue Reading