Dzieci ratują gwiazdkę


Skąd ten pomysł?

Każdego roku robimy mnóstwo prezentów, uczestniczymy w różnych akcjach świątecznych. My dorośli. Ale jak często uczymy dzieci zaangażowania w tego typu działania? Kiedy pokazujemy im, jak wiele one same mogą zdziałać w swoim świecie, otoczeniu? Co mogą zrobić dzięki swoim talentom i umiejętnościom?

Co chcemy osiągnąć?

Celem akcji jest promocja działań społecznych, w tym umiejętności pomagania i dzielenia się z innymi. Pokażemy dzieciom, jak same mogą czynić dobre uczynki i że nawet mały człowiek może uratować wielkie sprawy. Nauczymy dzieci, że współpraca jest podstawą działania na rzecz innych.

Dlaczego warto?

Warto – dla uśmiechu na twarzach dzieci. Warto, aby jutro, które one będą tworzyć, było pełne ludzi świadomych, otwartych na innych i chętnych do działania, pomagania. Warto, bo dzieciaki nie potrzebują nudnych spotkań z „Mikołajem”, a wydarzeń ciekawych i inspirujących.


Mikołaj – prezenty, kolorowy papier, zabawki, wymarzone pakunki pod choinką, renifery, sanie, śnieg, ozdoby choinkowe, kolorowe światełka… Czy o czymś zapomnieliśmy?

W tym roku udane święta zależą od tego, ilu pomocników Mikołaja znajdziemy wśród dzieci. Mikołajowi pochorowały się Elfy i musimy mu pomóc, aby wszyscy – mali i duzi – otrzymali prezenty. A kto, jak nie dzieci, może sprawić, że coś, co wydaje się dorosłym niemożliwe, stało się możliwe? Drużyna wsparcia dla Mikołaja zaczęła już przygotowania do wielkich warszawskich poszukiwań dzieci, które uratują gwiazdkę!

Poszukujemy odważnych, pomysłowych i chętnych do pomagania dzieci. Mikołaj wspólnie z Instytutem Edukacji Pozytywnej przygotował zajęcia, w ich ramach których młodzi pomocnicy:

  • odkryją moc współpracy w grupie (i dowiedzą się, jak ją zatrzymać na zawsze),
  • poczują, ile radości sprawia przygotowywanie i dawanie prezentów,
  • pokażą światu, że to właśnie dzieci tworzą magię Świąt!

Dzieci, ratując gwiazdkę, poznają tajniki elfiej pracy od doświadczonych trenerów. Przez 90 minut będą brały udział w wyjątkowych warsztatach, wykorzystujących gry i zabawy dydaktyczne. Następnie zostaną pasowane na oficjalnych członków mikołajkowej ekipy ratowniczej.

Zajęcia (trwające dwie godziny lekcyjne) są bezpłatne dla grup szkolnych z Warszawy, które zgłoszą się do Elfa koordynatora w terminie od 12.11 do 12.12.2014. Wszystkie szkoły/ klasy spoza Warszawy chętne do wzięcia udziału w akcji mogą także zgłosić swój udział. Szkoły takie otrzymają gotowy scenariusz zajęć wraz z wzorami pomocy dydaktycznych do własnego wydruku. Po przeprowadzeniu zajęć w poszczególnych klasach mogą do nas przesłać zdjęcia z akcji, które zostaną zamieszczone w specjalnej galerii. Zapraszamy do Ratowania Gwiazdki całą Polskę!

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: kontakt@instytutep.pl. Odpowiedzi na ewentualne pytania prosimy kierować na maila lub telefonicznie: 790 55 80 75.

Każde dziecko może uratować gwiazdkę!

Jeśli podoba Ci się nasza akcja, możesz nas wspomóc finansowo, wpłacając pieniądze na konto: 91 2490 0005 0000 4520 3101 9757. W ten sposób więcej dzieci będzie mogło wziąć udział w zajęciach i naszych projektach. Dzięki temu wesprzemy więcej dzieci w ich rozwoju.

Biorąc pod uwagę koszty organizacji zajęć Instytut Edukacji Pozytywnej zakładał przeprowadzenie zajęć bezpłatnych w 10 klasach na terenie Warszawy. Jednak ze względu na duże zainteresowanie naszym działaniem zwiększamy ilość klas, które mają możliwość uczestniczenia w zajęciach bezpłatnie do 15 klas (decyduje kolejność zgłoszeń), natomiast wszystkie inne klasy/ szkoły zainteresowane tego typu zajęciami i udziałem w akcji zapraszamy do udziału na zasadzie pokrycia kosztów pomocy dydaktycznych jakie są niezbędne w czasie zajęć. Koszt na jednego ucznia wynosi 10 zł i jest w całości przeznaczony na zakup ozdób świątecznych, papieru, wydruk gotowych materiałów (w tym legitymacji Nadzwyczajnego Gwiazdkowego Pomocnika).

Mamy nadzieję, że jak najwięcej dzieci weźmie udział w akcji Dzieci ratują Gwiazdkę!

Podoba Ci się nasza akcja? Wypromuj ją w swojej szkole: