Akademia Superbohaterów


Skąd ten pomysł?

Dzieci w klasach I-III i IV-VI szkoły podstawowej lubią kulturę popularną i w związku z tym – superbohaterów. My z resztą też! Wiemy jednak, że superbohaterów możemy spotkać w codziennym życiu i że każdy z nas ma wyjątkowy talent superbohaterski – chcieliśmy to pokazać dzieciom.

Co chcemy osiągnąć?

Celem projektu jest, z jednej strony, odkrywanie dziecięcych talentów oraz wspieranie ich indywidualnych ścieżek rozwojowych, a z drugiej budowanie umiejętności interpersonalnych i społecznych dzieci. Rozwiniemy w dzieciach poczucie własnej wartości i nauczymy je, że współpraca jest podstawą działania na rzecz innych. Bardzo ważnym elementem będzie też wspieranie myślenia innowacyjnego, logicznego i kreatywnego oraz umiejętności rozumienia nowych mediów.

Dlaczego warto?

Warto, aby jutro, które one będą tworzyć, było pełne ludzi świadomych, otwartych na innych i chętnych do działania, pomagania. Warto, bo dzieciaki potrzebują wydarzeń ciekawych i inspirujących, które sprawią, że będą czuły się pewniejsze siebie i bardziej świadome swoich mocnych stron.

W ramach Akademii Superbohaterów organizowane jest 10 spotkań 90-minutowych. Pracujemy różnymi metodami edukacyjnymi i podczas zajęć wykorzystujemy elementy gier, dramy, treningu twórczości, edukacje medialna, narzędzia technologiczne. Możliwa jest realizacja jednorazowych dłuższych (4 godzinnych) zajęć dla grup spoza Warszawy, więc zapraszamy do Poszukiwania Superbohaterów całą Polskę.

Cena cyklu 10 zajęć 250 zł za dziecko.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: kontakt@instytutep.pl. Ewentualne pytania prosimy kierować na maila lub telefonicznie: 667 886 380.

Nowa grupa rusza w połowie marca w weekendy

Jeśli podoba Ci się nasza akcja, możesz nas wspomóc finansowo. W ten sposób więcej dzieci będzie mogło wziąć udział w zajęciach i naszych projektach. Dzięki temu wesprzemy więcej dzieci w ich rozwoju.

Mamy nadzieję, że jak najwięcej dzieci weźmie udział w Poszukiwaniach superbohaterów!

Podoba Ci się nasza akcja? Wypromuj ją w swojej szkole!