Wola kulturą stoi!

Program warsztatów dostępny: tutaj

Relacja z wystawy prac: tutaj


Wola kulturą stoi to przedsięwzięcie kulturalno-edukacyjne, które pozwoli dzieciom i młodzieży szkolnej z Woli lepiej poznać historię dzielnicy oraz jej ważne miejsca kultury. Do udziału w projekcie zapraszamy szkoły podstawowe (klasy 4-6) i gimnazja (klasy 1-2).

Forma zajęć
Warsztaty w wybranych szkołach na Woli, w trakcie których uczniowie i uczennice stworzą własnoręczne albumy przedstawiające warte zobaczenia miejsca dzielnicy. Miejsca, które są dla nich ważne i w których spędzają najwięcej czasu. Podczas dwóch warsztatów (na każdą grupę klasową zaangażowaną w projekt) uczestnicy będą pracowali zróżnicowanymi technikami artystycznymi. W ramach programu odbędą się też spacery po Woli, w trakcie których dzieci sfotografują lub w inny sposób uwiecznią (szkice, obrazki) wybrane miejsca kultury.

Podsumowanie – wernisaż prac
Na zakończenie planujemy wernisaż i wystawę wszystkich prac dzieci, które zostaną udostępnione wszystkim mieszkańcom. Chcemy pokazać dzieciom, że mogą stać się twórcami docenianymi przez publiczność.

Projekt współfinansowany ze środków dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Udział dla szkół bezpłatny. Wszystkich dyrektorów i wychowawców klas zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: kontakt@instytutep.pl lub nr telefonu 667 886 380.

Warszawa