Share
Dzieci ratują Gwiazdkę

Dzieci ratują Gwiazdkę

O projekcie

Dzieci ratują Gwiazdkę

Jeden z pierwszych projektów Fundacji, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zajęcia warsztatowe były nowatorską alternatywą dla tradycyjnych klasowych mikołajek czy klasowej Wigilii, a jednocześnie okazją do włączenia dzieciaków we wspólne, edukacyjne spędzanie czasu w atmosferze pomagania innym i współpracy. W ramach warsztatów uczniowie i uczennice klas 1-3, mieli możliwość „pomóc Mikołajowi w organizacji świąt" i przygotowaniu wyjątkowych prezentów dla swoich rodzin. W trakcie zajęć dzieci stały się uczestnikami i aktywnymi twórcami historii świątecznej, w której wszyscy pomocnicy Mikołaja – elfy pochorowały się i teraz to od dzieci zależy los gwiazdki.

Pokazywaliśmy dzieciom, jak same mogą czynić dobre uczynki i że nawet mały człowiek może uratować wielkie sprawy. "Dzieci ratują Gwiazdkę" to wspólna nazwa dla akcji, która obejmuje 90-minutowe zajęcia (uwzględniające udział rodziców) odbywające się w wybranych 15 klasach z terenu całej Warszawy. Poza tym do akcji włączyły się szkoły z całej Polski: Złotoryja, Wyszków, Złojec w woj. lubelskim, Łomianki, Łomża, Nowa Sól, Grudziądz, Rybnik. Razem pponad 1000 uczniów i uczennic. Wszystkie chętne szkoły otrzymałyelektroniczne materiały edukacyjne ze scenariuszami lekcyjnymi.

Warsztaty uwzględniały:

  • Zespołowe tworzenie papieru dekoracyjnego oraz pakowanie prezentów
  • Wspólne planowanie prezentów dla potrzebujących
  • Tworzenie prezentów dla swoich rodzin
  • Wyzwania fizyczne - dostarczanie prezentów

Do zajęć przygotowaliśmy własny program oraz materiały dydaktyczne. Zapraszamy do pobierania i wykorzystania wszystkich nauczycieli, wychowawców i animatorów.

Pobierz program warsztatów