Share
Startup Days for Youth

Startup Days for Youth

O projekcie

Startup Days for Youth

Projekt nawiązuje do nowoczesnego postrzegania gospodarki rynkowej, w której uczestnicy mogą tworzyć swoje miejsce pracy, umiejąc właściwie sprecyzować swoje umiejętności i możliwości, a także określać potrzeby rynku i na nie odpowiadać. W kontekście obecnie prężnie powstających startupów pokazywaliśmy, jak duże znaczenie mają umiejętności tzw. “miękkie” (kreatywność, empatia, współpraca, innowacyjność), aby poradzić sobie na rynku pracy. W ramach zajęć warsztatowych uzniowie i uczennice szkół gimnazjalnych brali udział w praktycznych zajęciach promujących postawy przedsiębiorcze.

Jak wyglądały zajęcia Startup Days? Prowadziliśmy je w innowacyjnej formie projektowej, wykorzystującej elementy wydarzeń startupowych. Uczniowie zapoznawali się z nowymi formami przedsiębiorczego spędzania czasu, pracy na modelach biznesowych oraz zarządzania projektami. W programie stosowaliśmy takie metody pracy jak:

  • uczenie przez doświadczenie/li>
  • gra symulacyjna
  • kreatywne rozwiązywanie problemów

W trakcie cyklu 4 spotkań grupy uczniowskie tworzyły swoje pomysły na innowacyjne przedsięwzięcie, opracowywały i przygotowywały prototypy produktów i usług. Na zakończenie odbyła się gala pokazowa Startup Days, w trakcie której każda grupa przedstawiła wyniki swojej pracy i przekonywała społeczność szkolną do zagłosowania na ich produkt. W wydarzeniu wzięli udział także eksperci i startupowcy, którzy rozmawiali z uczestnikami, pytali skąd się wzięły pomysły na ich przedsięwzięcia i wybierali najlepsze pomysły na biznes.

Projekt zrealizowaliśmy w 2016 roku ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Nauczycieli zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych materiałów dydaktycznych. Szkoły chętne do zorganizowania podobnego przedsięwzięcia u siebie - zapraszamy do kontaktu.

Pobierz materiały