Ułatwienia dostępu

dowiedz się więcej

Kim jesteśmy

Instytut Edukacji pozytywnej

Informacje ogólne o Fundacji

Od 2014 roku wkładamy całą naszą energię i zaangażowanie we wdrażanie zmian na każdym etapie systemu edukacyjnego funkcjonującego w Polsce.

Wspieramy szkoły, przedszkola, wyższe uczelnie, społeczności lokalne, ośrodki szkolno-wychowawcze, placówki opiekuńcze i... znając nas na tym nie koniec. Fundacja "Instytut Edukacji Pozytywnej" powstała po, aby zmieniać myślenie o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wierzymy, w potencjał każdego człowieka - od tych najmłodszych po tych najstarszych.

To dla nich działamy i wspólnie z nimi tworzymy nasze projekty.  To właśnie odbiorcy naszych działań są motorem, który napędza zmianę, jaką my staramy się wdrażać w edukacji.

Wierzymy, że rzeczywista zmiana zaczyna się od poszczególnych dzieci, rodziców, nauczycieli, pedagogów i społeczności lokalnych, dlatego wszystkie podejmowane działania są oparte na analizach sytuacji wyjściowych, analizie indywidualnie określanych potrzeb i oczekiwań. 

To nas wyróżnia! Nie ograniczamy się do żadnego obszaru, ani pod względem geograficznym ani tematycznym. Wiemy, że edukacji jest potrzebna wszędzie i dla każdego dlatego staramy się być jak najbliżej Was.

Dlatego tak ważna jest dla nas dobra relacja i ścisła współpraca. Wiemy, że sami nic nie zdziałamy. Każdy daje nam energię i inspirację do dalszego działania.

Wierzymy, że dobra edukacja jest możliwa wszędzie.

Wierzymy w działania wspólne i w to, że mają one ogromną moc.

Moc większą niż samodzielne zdobywanie niemożliwego. Dlatego współdziałamy z innymi instytucjami i organizacjami specjalistycznymi oraz szerokim gronem ekspertów w różnych obszarach edukacyjnych, profilaktycznych, społecznych.

A może Ty także dołączysz do nas?

Gdzie jesteśmy?

Działamy na terenie całej Polski

Działamy w całej Polsce. Szkoły i podmioty, które wspieramy, znajdują się od Bałtyku po Tatry, od zachodu do wschodu.

Jesteśmy wszędzie, gdzie jesteśmy potrzebni i gdzie spotykamy się z gotowością do zmiany w edukacji dzieci i dorosłych. W roku 2023 Fundacja na stałe obejmuje wsparciem ponad 1800 placówek w całej Polsce. W ramach wsparcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w 2022 roku otworzyliśmy Centra Adaptacyjno-Integracyjne w 5 miejscach w Warszawie i wsparliśmy ponad 6000 dzieciaków z doświadczeniem uchodźczym w całej Polsce.

dowiedz się więcej

Nasza historia

Pierwsze lata

2014
Rozpoczęcie działalności Pierwsze projekty i pomysły
2015
Energetycznie Pierwsze programy dla szkół
2016
Koncepcja i model superwizji Innowacja, która przetrwa
2017
Myślę Pozytywnie 1.0 Działania o zdrowiu psychicznym
2018
Pozytywny Rozwój i nie tylko Więcej zdrowia psychicznego dla wszystkich!

Nie tak dawno…

2019
Działania wszędzie Powstaje Szkoła Myślenia Pozytywnego
2020
Pandemia nam nie straszna Ponad 1000 szkół jest już z nami
2021
Wyznaczamy trendy Szkolimy tysiące osób, niezależnie od pogody 🙂
2022
Edukacja ma Moc! Działamy na rzecz dzieci i młodzieży z Ukrainy
2023
Kompleksowe wsparcie Badamy, diagnozujemy, pomagamy, mediujemy
Top
cześć! to my!
Najbardziej
pozytywna fundacja w Polsce
Zmieniamy sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działamy na terenie całej Polski. Czekamy na kontakt od Ciebie!