Wola kulturą stoi

Wola kulturą stoi

To przedsięwzięcie kulturalno-edukacyjne, które zrealizowaliśmy na warszawskiej Woli w 2016 roku. Miało ono pozwolić dzieciom i młodzieży szkolnej z dzielnicy lepiej poznać jej historię oraz jej ważne miejsca kultury. W projekcie wzięło udział 151 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Grzybowskiej 35 oraz Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 317 przy ul. Deotymy 37.

  • warsztaty kreatywne – tworzenie albumów o Woli
  • wernisaż prac dzieci

Jak wyglądały zajęcia? W czasie warsztatów uczniowie i uczennice stworzyli własnoręczne albumy przedstawiające warte zobaczenia miejsca dzielnicy. Miejsca, które są dla nich ważne i w których spędzają najwięcej czasu. Podczas dwóch warsztatów (na każdą grupę klasową zaangażowaną w projekt) pracowali zróżnicowanymi technikami artystycznymi.

Podsumowaniem projektu był wernisaż prac dzieci, który odbył się w lokalnej kawiarni Pompon. Chcieliśmy w ten sposób pokazać dzieciom, że mogą stać się twórcami docenianymi przez publiczność.

Projekt współfinansowany ze środków Dzielnicy Woli m.st. Warszawy.

Lokalizacja :
Warszawa
Odbiorcy:
Szkoły podstawowe
Date:
Top
cześć! to my!
Najbardziej
pozytywna fundacja w Polsce
Zmieniamy sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działamy na terenie całej Polski. Czekamy na kontakt od Ciebie!