Poznajcie nasz nowy projekt Edukacja ma Moc!

W ramach pilotażu otworzyliśmy we wrześniu 5 Centrów Integracyjno – Adaptacyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich na terenie m. st. Warszawa. Działamy w dzielnicach : Wawer, Białołęka, Targówek i Żoliborz. W tych dzielnicach dzięki otwartości Dyrektorów szkół oraz władz Dzielnic udostępnione zostały przestrzenie, które dzięki wspólnej pracy są dostosowane do nowych zadań.

Każde z Centrów Integracyjno – Adaptacyjnych zapewnia podopiecznym naszego programu “Edukacja ma moc” nie tylko bezpieczną przystań, są to miejsca pobudzające wyobraźnię, wspierające kreatywny rozwój i otwierające na wspólne działania dzieci z różnych kultur. 

Do Centrów zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat, które po zajęciach lekcyjnych chcą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne, uczyć się w ciekawy sposób o otaczającym nas świecie, zdobywać nowe doświadczenia w pracy twórczej, rozwijać własne pasje i talenty.

⏩Wspieramy adaptację dzieci z Ukrainy w polskim społeczeństwie i systemie edukacyjnym poprzez zajęcia angażujące dzieci z grup integracyjnych we wspólnym działaniu. 

⏩Oswajamy różnorodność, wspólnie odkrywamy jej piękno i wartości. 

⏩Promujemy szacunek dla tego wszystkiego co nas różni, prowadząc zajęcia umożliwiające wzajemne poznanie się, wspólny rozwój i zabawę. 

⏩Rozwijamy kompetencje społeczne i uczymy się razem dbać o swoje zdrowie psychiczne.

⏩Oferujemy codzienne zajęcia łączące naukę np. matematyki, przyrody, języka angielskiego, plastyki itp.(zakresy zgodne z podstawami programowymi dla danych etapów edukacyjnych) z dobrą zabawą i odkrywaniem własnych mocnych stron.

⏩Organizujemy zajęcia dodatkowe i specjalne eventy edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Razem mamy MOC, by zmieniać świat!

1 Comments

Zostaw swój komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top
cześć! to my!
Najbardziej
pozytywna fundacja w Polsce
Zmieniamy sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działamy na terenie całej Polski. Czekamy na kontakt od Ciebie!