Rodzina – książeczka

Rodzina – książeczka

Czas, który spędzamy wspólnie z najbliższymi jest niezwykle cenny. Wasza córka i syn urodzili się określonej płci – mała dziewczynka wyrośnie na kobietę, a mały chłopiec stanie się w przyszłości mężczyzną. Pomimo niepełnosprawności intelektualnej, biologicznie Wasze dziecko będzie się rozwijać podobnie jak rówieśnicy i warto wspierać rozwój jego seksualności. Mam nadzieję, że znajdziecie spokojną chwilę, usiądziecie wygodnie wraz z Waszym dzieckiem i wspólnie podążycie drogą, podczas której porozmawiacie o bliskich człowiekowi zagadnieniach. Ponieważ to Wy jesteście najważniejszym przewodnikiem po życiu i towarzyszem codzienności Waszego dziecka, to Wam ufa najbardziej, z Wami czuje się najbezpieczniej, na Wasze wsparcie może liczyć każdego dnia. I to przy Was najczęściej i najwięcej się uczy. Zagadnienia związane z rozwojem, zmianami, podobieństwami i różnicami między ludźmi od najmłodszych lat fascynują każde dziecko. Wasza otwartość na podążanie za pytaniami będzie bezcenna i na pewno zaowocuje kolejnymi umiejętnościami oraz przydatną wiedzą u podopiecznego. Wspólnie spędzone chwile będą okazją do budowania dobrej drogi porozumienia, opartej na wzajemnej relacji i otwartej komunikacji.

Materiał przygotowany do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, może stanowić wartościową pozycję dla wszystkich dzieci i rodzców.

Top
cześć! to my!
Najbardziej
pozytywna fundacja w Polsce
Zmieniamy sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działamy na terenie całej Polski. Czekamy na kontakt od Ciebie!